Separator MD uniwersalny

Separator amalgamatu MD uniwersalny

Separator MD uniwersalny do każdego typu unitu dentystycznego, także dla unitu wyposażonego tylko w slinociąg.

Katalog – Separator MD

  • Separator amalgamatu model MD został przebadany wg protokołu ISO 11143 (ISO 11143: 2008 (E). MD jest oznaczony jako separator amalgamatu typu 3 (filtr system). Separacja amalgamatu na poziomie 99,6%.
  • Maksymalny przepływ wody wynosi 1,0 litr na minutę przy pracy z pompą próżniową. Przy separacji w systemie ślinociągu wodnego, maksymalny przepływ wody wynosi 4,5 litra na minutę. Objętość napełnienia separatora wynosi 360 ml.
  • W systemie ssaka separator jest zainstalowany w linii podciśnieniowej (linia HVE). Wkład należy wymienić, gdy przepływ powietrza na końcówce HVE przestaje być wystarczający. Wymiana nastepuje w czasie od 1 do 12 miesięcy i zależy od aktywności unitu.
  • Zastosowanie równoległego obiegu znacznie wydłuża sprawność separatora, który uaktywnia się tylko w czasie wykonywania zabiegów z amalgamatem. Obligatoryjnie należy wymienić wkład w maksymalnym dopuszczalnym terminie 12 miesięcy. Po tym okresie użytkowania separator nie spełnia swojej funkcji. Wręcz przeciwnie, staje sie elementem bardzo grożnym dla środowiska ze wzgledu na przejście rtęci w formę organiczną.
  • MD Separator jest zaprojektowany do obsługi standardowych ssaków dentystycznych o podciśnieniu 7 cali Hg.

Do każdego separatora dołączamy oprócz gwarancji, dowodu instalacji,  tzw. “paszport techniczny”, który będzie konieczny do corocznej kontroli Sanepidu.